Jistota v právu a realitách
Jistota v právu a realitách

Služby JUSTO Consulting pro kupující

Provedeme Vás procesem koupě nemovitosti, vše vám vysvětlíme a postaráme se o úspěšnou a bezpečnou realizaci vaší významné transakce

Proč využít našich služeb při koupi nemovitosti? Číst více

  • Rychlost a efektivita: Vaší věci se věnujeme s plným nasazením a každodenně, díky tomu bude vaše koupě realizována v nejkratším možném čase. Při vyhledávání máte jistotu, že vám nic neuteče.
  • Odbornost a komplexnost: Všechny kroky jsou zajištěny odborníky v příslušném oboru, díky tomu máte jistotu, že se vše řádně prověřilo, odhalily se všechny případné vady a na nic důležitého se nezapomnělo.
  • Znalosti a zkušenosti: Známe aktuální situaci na trhu nemovitostí a máme zkušenosti s vyjednáváním. Víme co a za jakou cenu je možné koupit. Zbavíme vás rizika, že kvůli neznalosti trhu podlehnete tlaku prodávajícího a koupíte přiliš draho. S námi máte jistotu, že koupíte správnou nemovitost za správnou cenu.
  • Kontakty a specializované nástroje: Spolupracujeme s mnoha realitními makléři, investory a majiteli nemovitostí a máme přístup k neveřejným nabídkám, které se často ani nedostanou na volný trh. Využíváme specializované softwarové aplikace a cenové mapy vycházející ze skutečných prodejních cen nemovitostí.

Co ušetříte využitím našich služeb? Číst více

  • Čas: Vyhledávání nemovitosti je časově velmi náročné. Spolupracujte s námi a zachovejte si více volného času pro svou rodinu, přátele a koníčky.
  • Peníze: Nedovolíme vám koupit předraženou nemovitost nebo nemovitost s právní vadou. Ohlídáme, že nemovitost koupíte za férovou cenu, a vyjednáme vám přiměřenou slevu.
  • Nervy: Obvykle stresující proces koupě nemovitosti se pro vás stane příjemným zážitkem. S námi jste v klidu a víte, že vše dobře dopadne.

Služby na míru: Z naší nabídky služeb si můžete sestavit balíček přesně na míru vašim potřebám. Ozvěte se nám a při nezávazné schůzce společně vybereme oblasti, v nichž vám můžeme pomoci.

Vyhledání nemovitosti

Při úvodním rozhovoru vám položíme řadu otázek souvisejících s plánovanou koupí vaší nemovitosti a vyjasníme si vaše individuální požadavky a potřeby. Zodpovíme veškeré vaše dotazy a sdělíme vám naše doporučení ohledně typu nemovitosti, lokality, ceny, financování či právního zabezpečení transakce.

Výsledkem naší úvodní komunikace je vytvoření jednoznačného zadání pro naši další práci. Společně zformulujeme zcela konkrétní parametry pro efektivní vyhledávání vaší nemovitosti. Dle průběhu následného vyhledávání pak může být původní zadání upřesňováno a aktualizováno.

Na každodenní bázi monitorujeme všechny dostupné zdroje nabídek nemovitostí, včetně inzerce realitních kanceláří, soukromé inzerce a probíhajících dražeb. Osobně navštěvujeme vybranou lokalitu a přímo oslovujeme vlastníky potenciálně vhodných nemovitostí. Využíváme našich kontaktů mezi realitními makléři a majiteli nemovitostí a máme přístup k řadě neveřejných nabídek, které se často ani nedostanou na volný trh.

Pro ušetření vašeho času nejprve každou potenciálně vhodnou nemovitost navštívíme sami a provedeme její základní právní a stavební analýzu. Odfiltrujeme zjevně nevhodné nabídky a následně pro vás zorganizujeme prohlídky už pouze těch nemovitostí, které nejlépe odpovídají vašemu zadání. V případě vašeho zájmu zajistíme vaši přepravu a ideální časovou návaznost jednotlivých prohlídek pro váš maximální komfort.

Analýza

Prověříme veškeré právní otázky a náležitosti související s koupí nemovitosti. Zkontrolujeme platnost nabývacích titulů a ověříme vlastnictví a právní režim souvisejících pozemků a přístupové cesty k nemovitosti. Identifikujeme případná zástavní práva, věcná břemena či jiná právní zatížení, komplikace či rizika. U zjištěných právních rizik navrhneme způsob jejich řešení a odstranění.

Zajistíme provedení technické a stavební prověrky nemovitosti, včetně kontroly řádné kolaudace. Identifikujeme a sepíšeme veškeré podstatné vady nemovitosti a navrhneme postup pro jejich odstranění. Vyčíslíme potřebné náklady na odstranění vad či další adaptace nemovitosti.

Zjistíme pro vás informace ohledně sousedů, plánovaných staveb v okolí, územního plánu, dopravní dostupnosti, umístění škol, školek a další občanské vybavenosti. Sdělíme vám přepoklady ohledně dalšího vývoje cen nemovitostí v dané lokalitě.

V případě koupě bytu do osobního či družstevního vlastnictví zjišťujeme též stavební stav domu, plánované opravy, finanční situaci společenství vlastníků jednotek či bytového družstva a způsob vnitřního fungování domu a jeho správy, včetně zajištění potvrzení o absenci dluhů prodávajícího vůči správě domu.

Na základě příslušné dokumentace (předpisy zálohových plateb, vyúčtování dodávek služeb) zjistíme reálnou výši aktuálních měsíčních nákladů na provoz nemovitosti a doporučíme případné optimalizace těchto nákladů.

Vyjednávání

Na základě provedené analýzy nemovitosti a aktuální situace na trhu stanovíme reálnou tržní cenu vybrané nemovitosti. Doporučíme vám strategii pro další vyjednávání a bezpečný právní postup k realizaci koupě dané nemovitosti.

Zastoupíme vás při jednáních s majitelem nemovitosti či realitní kanceláří o výši kupní ceny. Využíváme našich zkušeností, znalosti reálné tržní hodnoty dané nemovitosti a zjištěných nákladů na potřebné opravy nemovitosti k vyjednání nejlepší možné kupní ceny.

Vyjednáváme za vás o dalších podmínkách koupě, zejména co se týče adekvátního postupu jednotlivých kroků transakce a bezpečného způsobu úhrady kupní ceny. Prověříme reálnost získání úvěru na úhradu kupní ceny dříve, než uzavřete rezervační smlouvu, aby nehrozilo propadnutí vaší rezervační zálohy z důvodu nesplnění podmínek pro získání potřebného úvěru.

Postaráme se o bezpečné uzavření rezervační smlouvy k vybrané nemovitosti. Do rezervační smlouvy začleníme důležité body pro následný postup transakce k zajištění vaší maximální právní ochrany a minimalizaci rizika propadnutí rezervační zálohy. Pokud existuje časový tlak na uzavření rezervační smlouvy, poskytneme vám expresní službu.

Převod nemovitosti

Komunikujeme a koordinujeme všechny kroky s majitelem nemovitosti, realitní kanceláří, advokátem, bankou a dalšími subjekty, s cílem zajištění hladkého a rychlého průběhu celé transakce. Shromáždíme a prověříme veškeré potřebné informace a dokumenty související s koupí nemovitosti.

Zajistíme vám bankovní úvěr k úhradě kupní ceny nemovitosti, případně vám pomůžeme získat nebankovní úvěr či půjčku. Pokud k financování koupě potřebujete nejprve prodat vaši stávající nemovitost, postaráme se o její rychlý prodej a do smluvní dokumentace začleníme potřebná ustanovení ke koordinaci obou transakcí.

Naši advokáti pro vás připraví či zrevidují kupní smlouvy a další potřebnou smluvní dokumentaci a postarají se o komunikaci s právním zástupcem prodávajícího. Zajistíme vám bezpečnou úschovu kupní ceny u našich advokátů, u notáře či u banky. Následně zajistíme podpis smluvní dokumentace a ověření podpisů v naší kanceláři.

Ohlídáme pro vás bezpečnost toku finančních prostředků v průběhu transakce, včetně kontroly řádného splnění podmínek pro uvolnění kupní ceny z úschovy na účet prodávajícího. Zajistíme zápis do katastru nemovitostí. V případě vašeho zájmu vás zastoupíme při převzetí nemovitosti a podpisu předávacího protokolu a zajistíme kontrolu řádného stavu nemovitosti při převzetí.

Pomůžeme vám s přepisem dodávek elekřiny a plynu do nemovitosti, s přípravou a podáním přiznání k dani z nabytí nemovitosti a sjednáním pojištění nemovitosti a domácnosti. V případě vašeho zájmu pro vás zajistíme též vybavení či stavební úpravy nemovitosti. Přehled našich dalších služeb pro majitele nemovitostí naleznete zde

Zaujaly Vás naše služby? Pošlete nám zprávu

Vaše data zpracováváme podle Zásad ochrany osobních údajů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Více informací

Cookies X