Jistota v právu a realitách
Jistota v právu a realitách

Služby JUSTO Consulting pro prodávající

Postaráme se o rychlý a bezpečný prodej vaší nemovitosti za nejvyšší možnou cenu

Využijte naší kompletní nabídky služeb při prodeji, nebo si z našich služeb sestavte balíček přesně na míru vašim potřebám. Ozvěte se nám a při nezávazné schůzce společně vybereme oblasti, v nichž vám můžeme pomoci.

Příprava na prodej

Základem pro úspěšné a efektivní nabízení nemovitosti je určení její reálné tržní ceny. Na základě naší znalosti aktuální situace a nabídek na realitním trhu a s využitím cenových map a údajů o skutečně dosažených prodejních cenách nemovitostí v dané lokalitě pro vás zpracujeme odhad tržní ceny vaší nemovitosti, který vám následně umožní asertivně vyjednávat o ceně se zájemci o koupi nemovitosti.

S ohledem na vaši aktuální situaci, potřeby a časové možnosti s vámi nastavíme nejvhodnější strategii pro prodej vaší nemovitosti. Doporučíme vám optimální nabídkovou cenu a způsob propagace a inzerce vaší nemovitosti, který povede k prodeji vaší nemovitosti za co nejvyšší cenu a ve vámi požadovaném časovém termínu. Budeme vás informovat též o aktuální metodice bank při oceňování nemovitostí pro účely poskytování úvěrů, což může hrát významnou roli s ohledem na skutečnost, že většina transakcí na realitním trhu je spolufinancována bankami.

Při prodeji nemovitosti je potřeba mít pro zájemce či jeho financující banku k dispozici značné množství dokumentace a souvisejících informací. Pomůžeme vám obstarat a shromáždit veškerou potřebnou dokumentaci, zejména výpisy z katastru nemovitostí, kopie katastrálních map, nabývací tituly, kolaudační rozhodnutí, evidenční listy, předpisy zálohových plateb a jejich vyúčtování, prohlášení vlastníka bytového domu, údaje o stavu a fungování společenství vlastníků jednotek či bytového družstva apod. Prověříme a případně vám pomůžeme zajistit zákonem vyžadovaný průkaz energetické náročnosti budovy.

Provedeme analýzu vaší nemovitosti ze stavebního a právního hlediska s cílem identifikovat veškeré případné vady, které by mohly ohrozit či zdržet prodej vaší nemovitosti. Zajistíme právní prověrku a zpracování technické zprávy o stavu vaší nemovitosti a předložíme vám doporučení ohledně odstranění případných vad či způsobu jejich komunikace při nabízení nemovitosti. Naším cílem je ochránit vás před rizikem, že kupujícímu vznikne v budoucnu právo na odstoupení od kupní smlouvy či právo požadovat od vás slevu z již zaplacené kupní ceny z důvodu existence neřešených či kupujícímu nesdělených vad nemovitosti.

Významnou roli pro úspěšný prodej nemovitosti hrají též emoce a první dojem, který zájemce o vaši nemovitost získá při prohlížení inzerátu či osobní prohlídce. Nemovitost je potřeba uvést do stavu, který zdůrazní její kladné stránky a zvýší atraktivitu pro potenciální zájemce. Pokud se zájemce do vaší nemovitosti „zamiluje“, bude se vám následně o mnoho lépe vyjednávat též o kupní ceně a dalších podmínkách prodeje. Kromě standardního úklidu a umístění vhodných dekorací doporučujeme též zredukovat množství osobních věcí rozmístěných v nemovitosti, aby si zájemce mohl lépe představit sám sebe jako budoucího uživatele vaší nemovitosti. Rádi vám pomůžeme uvést vaši nemovitost do optimálního stavu pro její prezentaci zájemcům.

Vysoce kvalitní fotografie inzerovaných nemovitostí jsou dnes již fakticky standardem. Zajistíme pro vás profesionální nafocení vaší nemovitosti specializovaným fotografem, za co nejlepších světelných a povětrnostních podmínek. Kvalitní fotografie přilákají k vašemu inzerátu mnohem více zájemců a mohou významně zkrátit dobu prodeje vaší nemovitosti. U většiny nemovitostí doporučujeme též zpracování alespoň základní videoprezentace, která odliší vaši nemovitost v záplavě ostatních nabídek a díky které si zájemci udělají výrazně lepší představu o vaší nemovitosti. U dražších či luxusnějších nemovitostí doporučujeme zpracování komentované videoprohlídky a u rodinných domů můžeme zajistit videoprezentaci pořízenou pomocí dronu. Standardem je taktéž pořízení kvalitních plánků vaší nemovitosti vytvořených ve speciálním programu, a to ve 2D i 3D podobě.

Vyhledání kupujícího

Vaši nemovitost inzerujeme na nejnavštěvovanějších realitních serverech a inzeráty pravidelně topujeme. Sledujeme statistiky návštěvnosti inzerce a zasíláme vám pravidelné reporty. Nemovitosti propagujeme též na sociálních sítích a v rámci on-line kampaní. U vybraných nemovitostí či projektů vytvoříme samostatnou webovou stránku k propagaci dané nemovitosti.

Vaši nemovitost nabízíme spolupracujícím realitním makléřům, investorům a přímým zájemcům evidovaným v naší databázi poptávek.

Na nemovitost umístíme reklamní plachtu. Ve vhodných případech nemovitosti propagujeme též v tištěných realitních magazínech, případně pomocí venkovní reklamy.

Organizujeme a zajišťujeme prohlídky či návštěvní dny vaší nemovitosti. Komunikujeme se zájemci a poskytujeme jim potřebné informace a dokumentaci. Se zájemci vyjednáváme o základních podmínkách prodeje a o konečné výši kupní ceny. Veškerou naši činnost s vámi konzultujeme a zasíláme vám pravidelné reporty.

Zájemce o vaši nemovitost prověříme z hlediska jejich serióznosti a způsobilosti uhradit kupní cenu za vaši nemovitost. Pokud si zájemce plánuje vzít na koupi úvěr, prověříme reálnost jeho získání s ohledem na bonitu zájemce a aktuální metodiku bank pro poskytování úvěrů.

S vybraným zájemcem uzavřeme rezervační smlouvu, v níž je sjednána konečná kupní cena a další podmínky důležité pro vaši právní ochranu v následném průběhu transakce. Výši rezervační zálohy stanovíme v návaznosti na sjednanou dobu trvání rezervace tak, aby byla efektivně chráněna vaše pozice.

Převod nemovitosti

Komunikujeme a koordinujeme všechny kroky s kupujícím, advokátem, bankou a dalšími subjekty, s cílem zajištění hladkého a rychlého průběhu celé transakce. Veškerou naši činnost s vámi konzultujeme a zasíláme vám průběžné zprávy o vývoji transakce.

Vyjednáváme za vás o detailních podmínkách prodeje nemovitosti, zejména co se týče adekvátního postupu jednotlivých kroků transakce a zajištění vaší maximální právní ochrany, včetně bezpečného způsobu úhrady kupní ceny.

Zajišťujeme pro vás splnění zákonných požadavků souvisejících s prodejem nemovitosti, včetně zpracování a předložení průkazu energetické náročnosti budovy a získání potvrzení o bezdlužnosti u správy domu. Postaráme se o to, aby kupujícímu byly předloženy veškeré potřebné informace a dokumenty vyžadované při koupi nemovitosti.

Naši advokáti pro vás připraví či zrevidují kupní smlouvy a další potřebnou smluvní dokumentaci a postarají se o komunikaci s právním zástupcem kupujícího. Zajistíme vám bezpečnou úschovu kupní ceny u našich advokátů, u notáře či u banky. Následně zajistíme podpis smluvní dokumentace a ověření podpisů v naší kanceláři.

Ohlídáme řádné vyplacení kupní ceny z úschovy na váš bankovní účet. Postaráme se o zápis do katastru nemovitostí a v případě vašeho zájmu vás zastoupíme při předání nemovitosti kupujícímu a podpisu předávacího protokolu.

Zaujaly Vás naše služby? Pošlete nám zprávu

Vaše data zpracováváme podle Zásad ochrany osobních údajů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Více informací

Cookies X